KATEGORİLER
{ }

PARFÜM

688 ÜRÜN GÖSTERİLİYOR
İptal Filtrele
Ürün Grupları
Marka

Parfüm, farklı kaynaklardan çiçek ve bitki yağlarının karıştırılmasından elde edilen güzel kokular olarak bilinir.  Latince tümüyle uçucu anlamına gelen "per fumum" sözcüğünden türeyen parfüm, bayan parfüm, erkek parfüm ve unisex parfüm kategorileri ile cinsiyete göre sınıflandırılır. Karakter yansıttığına inanıldığı gibi, etkileyiciliğiyle de öne çıkan parfümler kişisel bakımın ayrılmaz bir parçası... Eski çağlardan bu yana farklı uygarlıklarca kullanılan, günümüzde de her yaş ve zevke göre yüzlerce seçeneği bulunan kokular, gündüz ve gece kullanımına göre de farklılaşıyor. Parfümler esans yoğunluklarına göre Eau de parfum (EDP), Eau de toilette (EDT) ve Eau de colonge olarak ayrılır. Dünyaca ünlü moda evlerinin ürettiği parfüm markaları  ve yüzyıllardır üretim yapan parfüm evlerinin seçkin ürünleri en iyi parfüm fiyatları ile mizu'da sizlere sunuluyor. İndirimli parfümler ve parfüm setleri ile özel günlerde hediyenin ilk adresi oluyor. 

Doğru Parfüm Seçimi
Genelde parfüm seçimi üzerinde fazla durulmuyan bir konudur. Eş-dost tavsiyesi veya bir arkadaşın kullandığı kokusunu beğendiğiniz bir marka/modeli alıp kullanmak sık yapılan hatadır. Özellikle uzun süreli kullanımlarda kullanacağınız koku sizin insanlar tarafından hatırlanma duygusunu da tetikleyecek bir unsurdur. Bu yüzden doğru parfüm "sadece güzel kokan" değil, aynı zamanda kişiliğinizi de doğru yansıtan bir koku olmalıdır. Teninize en uygun parfümü bulmak, parfüm merakı olan insanlar için onları sürekli arayışa iten en büyük sorunsaldır. Çünkü sadece mevsime,yaşa ve tarzınıza uyan bir kokunun tene de yakışması garanti değildir. Vücut kimyası, hormonal farklılık hatta beslenme alışkanlığı dahi kokunun notalarını değiştirebilmekte veya kalıcığını etkileyebilmektedir.

Parfüm Nereye Sıkılır?
Parfüm kullanımında kalıcılığı ve kokunun doğru algılanmasını sağlayacak bazı tüyolar mevcut. Gündüz ağır kokulardan kaçınıp olabildiğince yumuşak koku seçimi önemliyken, gece kalıcılığı yüksek ağır kokuları kullanmak mantıklı olacaktır. Parfümlerin kalıcılığını etkileyen önemli bir ayrıntı da nemli tene ve doğru yere sıkılmasıdır. Bilinenin aksine kulak arkası ve yakın mesafeden elbiseye sıkmak doğru bir kullanım değildir. Saçlarınız parfümün uzun süre kalıcılığını koruyabildiği yerdir. Bunun dışında kan akışının hızlı olduğu ense, bilekler ve şakaklar da kokunun güzel yayılabileceği yerlerdir.

Parfüm Notaları
Parfümlerin notalarından bahsedildiğini parfüm incelemelerinde okumuş veya duymuş olabilirsiniz. Üst - orta ve alt notalar aslında zaman içerisindeki kokunun değişim periyodlarını ifade eder. Üst notalar adından da anlaşılacağı üzere koku ilk sıkıldığında hissedilen kokudur. Ortalama 15-20 dk içerisinde yavaş yavaş kaybolup yerini orta notalara bırakır. Genelde bir çok parfümün karakterini de orta notalar belirler. Koku olarak en keskin ve güzel hissedilen kısımdır. Birçok parfümün fiyatını ve performansını orta notalardaki kalitesi belirler. Alt notalar ise kalıcılığı belirleyen süreçtir. Alt notalar yine ürün kalitesine göre değişkenlik göstermekle birlikte parfümün etkisini devam ettirme görevini üstlenir. Alt notaların popüler kokuları genelde odunsu kokulardır.

Mizu, sizlere en uygun parfüm fiyatları ile keyifli bir alışveriş imkanı sunuyor. Teninize en çok yakışan parfümü keşfetmek için tercihiniz mizu olsun!

Yukarı Çık